Все про тату голках / модулях (картриджах)
Наступне що потрібно новачку для роботи — це голки/модулі (картриджі) для вибраного типу тату машинки. І тому, можна коротко розповісти, що голки/картриджі діляться на кілька видів.
Перша класифікація картриджів — це по типу пристрою:
- на пружині,
- на резинці,
- на мембрані.
Краще брати на мембрані тому що мембрана захищає машинку в процесі роботи від попадання фарби всередину. Тому мембрана, на сьогоднішній день, є найбільш продаваним, найзручнішим, самим тихим типом картриджів. Зупинивши вибір на мембрані — ви повинні розуміти, які саме види модулів потрібні для роботи.
За типом спайки (типу пучка голок) картриджі бувають:
· RL (раунд лайнер) – круглі контурні Застосовуються для контурів.
Найбільш популярні 3, 5, 7, 9 голок в спайці. Рідше використовують 11, 13, 15. А 18-е - для дуже товстих контурів.
· RS (раунд шейдинг) – круглі тіньові. Використовують для нанесення тіней на великих ділянках ними так само можна фарбувати. Незважаючи на те, що цей РАУНД ШЭЙДЕР, багато майстрів ними примудряються навіть робити контуру.
· RM (раунд магнум) – округлені магнуми. Використовуються для тіней або покраса. Такими голками можна домогтися самих м'яких і чистих тіней. Вони плоскі криві по краях. В залежності від виду і стилю роботи майстра підбирають товщину голки. Чим більш реалістичні і м'які тіні повинні бути, тим більш тонкі голки слід вибрати. Це 8-й розмір (товщина 0,25 мм). Новачкам рекомендуємо брати середній розмір: 10-й номер. А для традишинала, прокраска, для більш щільних тіней краще брати 12-й номер. Самі ходові, в залежності від розміру тіней, вважаються модулі починаючи з 5-7-го магнума — для дрібних ділянок. І, відповідно, якщо ділянки більш великі, то татуювальники вибирають голки з 11-го по 25-й.
· M1 (магнум) – за формою нагадують лопатку, мають однакову площину. Використовуються для покраса і тіней. Вони не мають заокруглених країв. М1 - плоскі, тому фарбують чітко то кількість шкіри, той обсяг, який потрібно пофарбувати.
За кількістю голок в напайки:
- від 1-ї (тільки в RL) до 27 (тільки в магнумах)
- У всіх інших від 3-х до 15-та
По товщині (діаметру) голки:
· 8 – 0.25 мм
· 10 – 0.3 мм
· 12 – 0.35 мм
· 14 - 0.4 мм
Новачкові краще брати середній розмір - 10-й. Для реалізму і для роботи з дрібними ділянками варто брати більш тонкі - 8-ку. Для традишинала і Олдскулу є сенс брати більш товстий 12-й номер.
Переважно вибирати для покраса більш товсті голки, для тіней – більш тонкі. Для реалізму – тонкі, для олдскул – товсті.
За типом заточення:
· Шот (до 3 мм)
· Медіум (до 5 мм)
· Лонг (від 5 мм)
· Екстра (супер -, ультра) лонг (до 9-11 мм)
Для тіней, реалізму підходять: лонги (біг піни).
Для покраса: шот, медіум.
За типом полірування голок:
· Гладкі – універсальні
· Текстуровані – тільки для покраса.
- З чого стартувати новачковіКоротка інформація щодо стартового тату набору для новачківПовна версія статті
- Чому варто стати татуювальником?!Корисна інформація для новачків у справі татуюванняПовна версія статті